Milí prvňáčkové,

už se na vás v pondělí v 8:30 moc těšíme. Užijeme si spoustu legrace a seznámíme se navzájem.

 

                                                                                                 paní učitelka Andrea a Hanka

 

konzultační hodiny   Bc. Andrea Trávníčková   pondělí 15:00 - 17.00 hod.

                                  Mgr. Hana Paušová  pondělí až pátek 7:00 -8. 00 hod. + pondělí 14:00 -16:00 hod.

 

 


Mikulášská nadílka 5.12.

  Na dnešek se děti moc těšily. Nemusely jít do školy s učením, ale pouze s penálem a svačinou. Čekal náš totiž celodenní projekt věnovaný návštěvě čerta, Mikuláše a anděla. Některé děti dorazily do školy náležitě oblečeny, takže jsme měli třídu plnou čertíků a dokonce dva andílky. Čekalo nás plno úkolů s čertovskou a mikulášskou tématikou, na které se děti vrhly s nadšením. Uprostřed práce se ale ozvalo bušení, zvonění a výskot  a to třídy vtrhla velká návštěva. Mikuláš se svojí Knihou hříchů, krásný anděl a zlobivý malý čertík. To bylo jekotu a pištění. Mikuláš měl o každém dítěti sepsané všechny informace, až se některé děti divily, jak může všechno vědět. Pokud byl někdo celý rok hodný, pochválil ho, pokud trošku zazlobil, slíbil čertíkovi, že už bude hodný, aby ho nemusel odnést do pekla, a tak nám zůstala celá třída. Mikuláš také donesl dětem pytlíčky s ovocem a sladkostmi a adventní kalendář, aby jim doba do Štědrého dne rychle uběhla.  Děti za dárečky poděkovaly písničkou. Po odchodu "návštěvy" děti pokračovaly v plnění dalších úkolů a po obědě je ještě čekala velký čertí rej ve školní družině. Myslím, že si děti středeční den náležitě užily a už se těší na další projekt, který bude před Vánocemi.

 

Sobotní vánoční dílna 1. prosince 2018

    Víte, že  naše děti chodí do školy  občas i v sobotu ? A docela rády. Tento víkend na ně např. čekalo vánoční dopoledne se spoustou překvapení. V každé třídě se na děti těšily p. učitelky, které pro ně měly připraveny různé náměty na zpestření vánoční výzdoby. Na jednom stanovišti děti a rodiče vyráběli ozdobičky, jinde vánoční přání, jinde zase vánoční zápichy. A co si pro děti připravily p. učitelky angličtiny ? Tradiční britské Christmas Crackers- kromě výroby samotného Cracker  byla součástí korunka, kterou si děti samy vyrobily, malá ozdůbka, kterou si děti vyzdobily, vánoční vtip a sladkost.U vánočního stolu by si potom měli  Cracker dva mezi sebou roztrhnout, komu zůstane ta hlavní půlka v ruce, ten bere obsah Crackeru, taková je tradice v Británii. Děti si celé dopoledne užívaly a protože jim vyhládlo, mohli se  všichni - rodiče i děti -občerstvit v jídelně  , kde na ně čekal jablečný perník a mrkvová buchta  a plno ovoce, čaj, džus, káva. Doufám, že všichni odcházeli s pocitem příjemně prožitého  dopoledne. 

 

 Techmania Science Center (29. 11. 2018)

            Dnes jsme poprvé společně navštívili plzeňskou Techmanii. Prošli jsme si expozice v hlavní hale, kde jsme si užili nejen spoustu zábavy, ale dozvěděli jsme se i nespočet zajímavostí. Děti se nejvíce vyřádily v expozici Malá věda, kde měly možnost prozkoumat hrad a jeho podzemní chodby, funkci kladek, postavit stavbu z kostek, veslovat na loďce, sklouznou se na skluzavce a mnoho dalšího. Velký úspěch sklidil i vodní svět, dále luminiscenční stěna a obří houpačka jojo. Největším zážitkem byl pak rozhodně potápějící se Titanic. Nabité dopoledne jsme završili show Tekutý dusík, kde jsme byli svědky několika úžasných pokusů. Každý si tam našel to své… škoda jen, že to uteklo tak rychle! 

 

Záložka do knihy spojuje školy

V měsíci říjnu jsme se zapojili do Česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy : Pohádky, bajky, pověsti, příběhy neznají hranice

Záložky se dětem moc povedly a už se těšily na kamarády za Slovenska. Poslali jsme jim naše záložky spolu s fotografií naší třídy, dopisem, propagačními materiály Plzně a malými dárečky. Aby jim čekání lépe uteklo, seznámili jsme se s naší partnerskou školou pomocí jejich intern. stránky- děti tak viděly jejich školu – mají na stránkách moc pěknou prezentaci. V rámci projektu jsem se rozhodla, že děti seznámím se Slovenskem  jako takovým – ukazovali jsme si fotografie, pouštěli video o Slovensku , seznámili se s vlajkou a znakem – ty jsme si zkusili i namalovat, se státní hymnou , poslechli jsme si ji i postaru – spolu s českou částí, povídali si o Jánošíkovi, hledali recepty slovenských jídel, prohlíželi si slovenské kroje a malovali si své vlastní a také poslouchali slovenskou řeč a zkoušeli poznat určitá slova . Úplně nejlepší byl poslech slovenského rozpočítadla tak podobnému našemu Vařila myšička kašičku. No a do toho už nám dorazily záložky ze slovenské Prievidze. To bylo radosti. Záložky jsme si prohlédli spolu s knihou, kterou nám naši kamarádi poslali a udělali si krásnou výstavku , aby je všichni viděli.

  Moc děkujeme za krásné záložky a  příjemně strávený čas na projektu.

 

 

 Halloweenské oslavy  31.10.2018

Dnešní den si  prvňáčci užili. Do školy totiž nedorazily naše hodné děti, ale samé čarodějnice, strašidla, kouzelníci, duchové, dýně a jiná havěť. Slavili jsme totiž Halloween. A jaký by to byl Halloween bez strašení. Již ráno na děti za dveřmi školy čekalo strašidlo, které se na ně vrhlo. To bylo křiku. A pak už následovaly samé hall. hry, úkoly, tvoření.  Nejprve jsme byli navštívit naše kamarády ve školce a připravili si pro ně krátké vystoupení. Potom na děti čekalo hledání různých hall. úkolů,  vyrábění hall. dekorací, angličtina byla také celá halloweenská  a co teprve výroba občerstvení na odpolední párty. Děti se v družině pustily do práce s velkou chutí a připravily výborné občerstvení. No a už následovalo vystoupení pro rodiče a hall. průvod, který jsme zakončili opékáním buřtíků, ale také ochutnáváním dobrot připravených dětmi z celé naší školy. 

 

Návštěva divadelního představení  Podzim (18.10.2018 )

Dnes jsme se s prvňáčky vypravili mezi kamarády do MŠ Drobeček. Čekala tam na nás spousta kamarádů a hlavně herečky z divadla Letadlo , které dětem zahrály pohádku Podzim. A nehrály samy. Do představení plného písniček a her zapojily i děti, a tak se z našeho Filipa stal velký Podzim, který kraloval po celé představení, Laura a Sára se také předvedly jako zdařilé herečky. Dětem se představení moc líbilo a už se těšíme na další .

 

 Projekt Edison (24. – 27. 9. 2018)

 

Prvňáčky, v rámci projektu Edison v tomto týdnu, navštívili 4 studenti ze 4 různých zemí světa – Čína (Rio), Kolumbie (Cristian), Indie (Vimal) a Gruzie (Nino). Žáci se vždy dozvěděli nejen zajímavosti o studentech, ale hlavně o státech, ze kterých přijeli. Státy hledali společně na mapě světa a zkoumali, jak daleko jsou od ČR, tvořili vlajky, povídali si o kultuře a zvycích, seznámili se pomocí fotografií se zajímavými místy. Vyzkoušeli si psaní čínských znaků, ale i počítání v hindštině či španělštině. S Cristianem koukali společně na pohádku o tapírovi a s Riou pak za doprovodu kytary zpívali ve ŠD jak české, tak čínské písničky. V závěru týdne nás pak čekala příprava salátu s Ninou a čínských knedlíčků s Riou. Děti si celý týden náramně užily, procvičily angličtinu a vždy s nadšením vyprávěly, co se dozvěděly nového. Celý týden byl pro nás všechny výjimečným zážitkem!

 

Beseda s městskou policií: Setkání s cizí osobou (11. 9. 2018)

Žáci měli dnes hodinovou besedu na téma „Setkání s cizí osobou“ od členky MP Veroniky Kuchynkové. Společně debatovali nad tím, jak vypadá policejní uniforma, k čemu je odznak, kdy můžeme policii požádat o pomoc, co všechno má vlastně policie na starost, zopakovali si důležitá telefonní čísla a naučili se, jak reagovat při telefonování na tísňovou linku.

Součástí besedy byly i scénky, kdy si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli, jak reagovat a jak se popř. ubránit při kontaktu s cizí osobou, která by jim chtěla ublížit. Dozvěděli se, jak se chovat, když se ztratí a spoustu dalších užitečných informací. Děti si besedu náramně užily.