Školní družina 3

3. ODDĚLENÍ

775 678 759

Kristýna Lorencová

navštěvují žáci 5. třídy

Duben, květen, červen

Třetí oddělení je z důvodu mé nemoci spojeno s prvním. Obě oddělení pracují společně.

Vím, že s paní vychovatelkou Magdou jsou všichni námořníci moc rádi a užívají si s ní každý den.

Těším se na Vás!

vychovatelka

Kristý

 

Únor, březen

Únor jsme odstartovali odpočinkem na palubě v podobě jarních prázdnin. Hned po krátkém odpočinku jsme opět zvedli kotvy a pokračovali v plavbě za pokladem. Zastávku jsme tentokrát udělali na ostrově Karnevalu. Povídali jsme si o tradicích masopustu. Vyprávěli jsme si zážitky z karnevalů a maškarních bálů.

V polovině měsíce bylo třetí oddělení spojeno s prvním z důvodu mé nemoci. Obě oddělení pracovala společně i během března. Věřím, že si všichni námořníci s paní vychovatelkou Magdou užili mnoho zábavy.

Těším se, až Vás zase uvidím a vy mi budete své zážitky vyprávět!

vychovatelka

Kristý

 

Leden

Po vánočním odpočinku jsme v lednu zase zvedli kotvy a vypluli vzhůru Ledovým ostrovům. A není divu, že než jsme se nadáli, byli jsme tam! Obklopeny mrazem, zimou a sněhem jsme si užívali tuhle nádheru. Tento čas jsme tedy využili k tomu, abychom se seznámili se zimními sporty. Zahráli jsme si hry pro rozvoj verbální i neverbální komunikace, a že to byla celkem legrace. Také jsme si povídali o bezpečnosti a úrazech, které se k zimním radovánkám bohužel často pojí. Na palubu jsme dostali nové knihy a hry, které jsme hned vyzkoušeli. Největší úspěch měla magnetická stavebnice, ze které námořníci vyrobili moc pěkný domeček pro křečka. Myslím si, že takový by se mu určitě líbil.

Těším se na další dobrodružství!

vychovatelka Kristý

         

 

Prosinec

Měsíc utekl a prosinec je skoro za námi. Tento měsíc byl plný tvoření a zábavy. Hned na začátku jsme si připomněli tradici čerta, anděla a Mikuláše. Celý tento měsíc byl obdobím adventu, a tak jsme si velmi často povídali o tradicích, které se k němu pojí. Čím více se blížil konec měsíce, tím více jsme se těšili na Vánoce. Vyrobili jsme vánoční ozdoby, přáníčko anděla, zdolali jsme vánoční pohádkový kvíz a také jsme zapátrali, jak je to s oslavou Vánoc v zahraničí.

 Jako celá posádka jsme úspěšně dopluli na Vánoční ostrovy, a tak mi nezbývá nic jiného než Vám všem popřát klidné a pohodové prožití vánočních svátků. 

 Na všechny se těším v novém roce.

vychovatelka Kristý

      

   

 

 

Listopad

Čas plyne jako voda a my máme za sebou další kus cesty za pokladem. Během tohoto měsíce jsme se dozvěděli mnoho nových informací, užili si spoustu zábavy a dokonce jsme si připomněli několik tradic. Zastavili jsme se na návštěvě u sv. Martina, který letos na bílém koni nepřijel. Vzhledem k tomu, že jsme už na cestě poměrně dlouho, odpočinuli jsme si ve státní svátek 17. listopadu, který je považován i za Mezinárodní den studenstva. S námořníky jsme diskutovali o tom, co by bylo dobré na palubě změnit nebo dělat jinak. Každý z námořníků si měl možnost vyrobit transparent za jakou změnu bojuje. 

 

Listopad je za námi, a tak vzhůru na Vánoční ostrovy.

vychovatelka Kristý

      

 

Září, říjen

Září a říjen jsou za námi a my už jsme spolu za tu dobu strávili dost času. Celý měsíc září probíhal převážně v rámci seznamování. Vytvořili jsme si družinová pravidla, která musí dodržovat každý námořník. Během plavby jsme si povídali o našich zážitcích, o přírodě, o podzimu a diskutovali jsme na spoustu dalších témat. Cestu na širém moři jsme si krátili nejrůznějšími hrami, hádankami nebo vtipy. Naši loď jsme si vyzdobili podzimní dekorací a konečně dopluli na barevný ostrov, kde jsme měli šanci pozorovat, jak se mění příroda na podzim.

Za pár dní nás námořníky čeká odpočinek v podobě podzimních prázdnin. Všem přeji krásně strávené volné dny, dobrou náladu a budu se na Vás těšit opět na palubě lodi.

vychovatelka Kristý

 

    

    

 

 

Vítejte v novém školním roce!

Září 

Prázdniny utekly jako voda a máme tady nový školní rok. Velcí školáci jste už dávno, ale letos jste se stali těmi nejstaršími žáky ve škole. Je mi jasné, že jste už toho společně zažili hodně a já se těším na to, co všechno během celého školního roku prožijeme společně. Celoroční téma družiny je - Plavba za pokladem. Já pevně doufám, že budeme všichni na jedné lodi, úspěšně doplujeme do cíle a užijeme si přitom hodně zábavy. 

Na začátku plavby nás čeká seznámení posádky a určení palubních pravidel. Abychom na lodi mohli společně fungovat musíme o sobě něco vědět, respektovat se, naslouchat si a pomáhat si. Je potřeba také dodržovat určitá pravidla, která si společně vytvoříme. 

Každý měsíc navštívíme jeden z ostrovů, kde musíme splnit úkoly, což nás posune blíže k cíli.

Věřím, že naše společná plavba bude úspěšná a plná dobrodružství. 

Vaše vychovatelka Kristý

 

 

 

.