Třetí třída

Milí třeťáci,

vítám vás v novém školním roce 2020/2021, těším se na společné zážitky a přeji všem mnoho úspěchů!

Třídní učitelka: Mgr. Daniela Lucáková

KONZULTAČNÍ HODINY: úterý 14:30 - 16:30

 

11. 6. 2021 - ANIMÁNIE - Staré pověsti české

Na závěr tohoto týdne se děti zúčastnily programu od Animánie, který probíhal v naší třídě. Děti si vyzkoušely vytvořit vlastní animaci, která souvisela s příběhy z českých pověstí. Nejprve si s lektory pověsti rozebraly v kruhu, následně si pomocí dramatizace příběhu formou živých obrazů přiblížily schopnost vyjádřit děj obrazem a porozumět mu. Vyrobily si loutky a rekvizity a oživily je rozpohybováním obrazů - technikou ploškové animace. Bylo vidět, že děti tvorba velmi zaujala a samy se divily, že čas utekl jako mávnutím proutku. Už se všichni těšíme na finální video, kde budou všechny dnešní animace zaznamenané. 🙂

paní učitelka Danča

         

 

8. 6. 2021 - Lobezský park

Dnes jsme společně se 4. třídou vyrazili do Lobezského parku strávit zde sportovní dopoledne propojené s poznáváním přírody. Vyzkoušeli jsme zde všechny možné atrakce - např. dlouhé skluzavky, průlezku ve tvaru lodi s lanovou houpačkou, trampolíny, maják apod. Prošli jsme park a plnili spoustu úkolů, které byly laděny do přírodovědného tématu. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli osvěžit u jezírka a brouzdaliště. Výlet jsme si všichni moc užili a bylo moc fajn být společně i mimo školní budovu a trošku si zaskotačit. 🙂

paní učitelka Danča a Romana

                               

 

25. 5. 2021 - Tajuplný les

Dnes jsme společně navštívili DEPO 2015, kde nyní probíhá interaktivní výstava s názvem Tajuplný les. Dostali jsme magické hůlky, díky nimž jsme mohli oživovat různé části expozice a jednotlivé instalace. Do světa fantazie jsme vstoupili králičí norou a ocitli se na dně rybníka, kde bylo úkolem z něj odstranit nepořádek a pochytat rybky. Objevovali jsme tajemství začarovaných tůněk či svítících programovatelných stromů. Vyzkoušeli jsme si také kouzlo Ubrousku prostři se a nasimulovali si pořádnou bouřku s blesky i zvuky, které nám jsou známé. Zavítali jsme do psychedelického pralesa a procházeli se magickou krajinou jako z Avatara. Na výstavu s námi šla i naše bývala spolužačka a kamarádka Varvarka, která tu je nyní na návštěvě. Děti si to moc užily a byly smutné, že čas zde utekl velmi rychle a musíme se vrátit zpět do školy. 

PS.: Kdopak nám to svištěl na skluzavce takovou rychlostí, že nebylo možné ho zachytit na fotografii? 😀

paní učitelka Danča

                

 

                                                                               

 

4. 5. 2021 - Moje cesta na svět

Dnes k nám zavítala paní lektorka Kristýna, která se snažila dětem citlivě otevřít komunikaci o vzniku našeho života, prenatálním období a narození. Děti beseda velmi bavila, dozvěděly se spoustu nových informací a Kristýna jim objasnila nejasnosti, které je v průběhu napadly. Děti si prohlédly růst plodu na názorné pomůcce, kterou s sebou Kristýna měla. Ukazovala jim také zajímavá videa k tomuto tématu. Byly to skvěle strávené dvě vyučovací hodiny.

paní učitelka Danča

                     

                                                                                                             

 

 

12. 4. 2021 - Konec distanční výuky a návrat do školy

Tak už jsme se konečně dočkali a jsme opět zpátky v lavicích. Všichni jsme se moc těšili, protože 3 měsíce za počítačem byly pro všechny velmi dlouhé. Mimo naplánované hodiny výuky jsme i nadále vařili, pekli, četli si. Měli jsme i on-line návštěvu v hodině prvouky, kdy dětem člen IZS řekl mnoho zajímavostí a odpovídal jim na jejich záludné otázky. V rámci Velikonoc jsme si upekli beránka a udělali si tematickou hodinu plnou velikonočních her a aktivit. První školní den (po distanční výuce) byl pro nás celkem náročný, protože jsme byli zvyklí déle spát a mít větší "pohodičku", ale věřím, že postupem času se zaběhneme do starých kolejí a vše nám půjde jako dříve. Při distanční výuce děti pracovaly velmi dobře a zaslouží si obrovskou pochvalu! 

Jsme moc rádi zase spolu a doufáme, že už se nebudeme muset vracet zpět za své počítačové obrazovky! 🙂

paní učitelka Danča

                                                           

                  

 

 

4. 1. 2021 - ??? - Distanční výuka

V novém kalendářním roce jsme se zatím, bohužel, nemohli podívat do školy, a tak žijeme převážně virtuálně. Dopoledne se učíme podle daného rozvrhu a občas pořádáme i dobrovolná odpolední on-line setkání, kdy něco vyrábíme, vaříme či pečeme. Zvládli jsme si udělat i malý on-line karneval a parádně jsme si ho užili. Zpestřujeme si toto období různými hrami a únikovkami a děti to moc baví. Občas nás samozřejmě potrápí nejeden technický problém, ale nás už to nerozhodí!! Dětem začínají jarní prázdniny a já jim přeji, aby si je, i přes nynější situaci, moc užily, odpočinuly si a načerpaly sílu a energii na další práci. Za distanční výuku je musím MOC pochválit!

Po prázdninách na viděnou, už teď se těším na naše netradiční úterý! 🙂

paní učitelka Danča

                              

 

                                                          

 

 

18. 12. 2020 - Vánoční projekt

Poslední školní den roku 2020 jsme se vánočně naladili. Plnili jsme různé pracovní listy s vánoční tématikou, hráli jsme vánoční hry, povídali jsme si o tradicích, pouštěli jsme lodičky z vlašských ořechů, krájeli jablíčka, zahráli si únikovou hru se sobíkem a vyrobili svíčky ze včelích plátů. K tomu všemu jsme poslouchali zvuky vánočních koled a do nosu se nám linula vůně františka. Na závěr dne jsme si předali dárečky. Všichni z nich měli obrovskou radost a dnešní den si skvěle užili. 

Přeji všem klidné prožití vánočních svátku, hodně štěstí a zdraví v novém roce 2021!

Po prázdninách na viděnou🙂

paní učitelka Danča

                                                                          
                                                                                                                     

 

30. 11. 2020 - Návrat zpět do školy

Dnes jsme se opět setkali v lavicích "face to face", což značí, že nám konečně skončila distanční výuka. Děti po celou dobu on-line výuky moc hezky pracovaly, za což je musím velmi pochválit. Čím déle distanční výuka probíhala, tím více na dětech bylo vidět, že jejich nadšení opadá. Držely se ale statečně a vše skvěle zvládly. On-line dny jsme si obohatili různými výzvami (Halloweenská, listopadová) i tvořivou dílničkou, při které jsme si vyrobili papírový adventní věnec. Do školy jsme se už všichni těšili a jsme rádi, že se můžeme zase každý den potkávat v naší třídě. Shodli jsme se ale na tom, že přeci jen v něčem byla on-line výuka lepší - mohli jsme déle spát. 🙂 

Velké poděkování za distanční výuku patří i rodičům! 🙂

paní učitelka Danča

                                                            

                                                                          

17. 9. 2020 - Čtvrtý den ŠvP

Ve čtvrtek jsme se domluvili s druháky a vyrazili na společnou mini túru do přírody. Po cestě bylo nachystáno spoustu aktivit. Hráli jsme různé hry a objevili spoustu nového. Nechyběl ani souboj ve sbírání šišek, ve kterém jednoznačně zvítězili druháci. Na závěr společného dopoledne jsme využili místní multifunkční hřiště, kde si to všichni moc užili. Po poledním klidu děti vyrazily do prostorů areálu a hrály tematické a pohybové hry, poté pomalu začaly balit. Večer byl pro nás všechny připravený vynikající raut a následně program, který se dětem moc líbil!! :)

paní učitelka Danča 

                                   

                            

 

16.9. 2020 - Třetí den ŠvP

Ve středu jsme se zaměřili na naše tělo a hlavně smysly. Téma bylo opět zašifrované pomocí Morseovy abecedy. Využili jsme k tomu spoustu her a pomůcek (optické klamy, hra Čichaná, kartičky se slovy, ovoce, hudba ...). Hra Čichaná děti moc bavila, mohly okusit na 50 druhů různých vůní. Bavilo je také pozorovat optické klamy. Na závěr jsme si dali procházku cca 3 km a po cestě pozorovali přírodu a hráli hry. Odpoledne děti vyrazily do lesa stavět domečky z mechu a přírodnin, poté si zahrály pohybové hry. Když se vrátily z přírody, bylo pro ně připravené překvapení v podobě maškarní a koblížkové párty. Moc si to tu všichni užíváme, počasí nám přeje a je to tu super!! :)

paní učitelka Danča

                                          

                                             

 

15. 9. 2020 - Druhý den ŠvP  

V úterý nás čekal další zábavný den. Dopoledne jsme nejprve vyluštili šifru zapsanou Morseovou abecedou, která nám prozradila, že se budeme dnes zajímat hlavně o rostliny a přírodu. Dále jsme si netradičně zasoutěžili s vodou (viz foto). Při poledním klidu holkám nedal spát nepořádek v pokojích, a tak vzaly úklid do svých rukou. Odpoledne děti hledaly poklad. Na pomoc jim sloužily kartičky, ze kterých skládaly příběh, aby se k pokladu dostaly.

paní učitelka Danča

 

                                                                              

                                                                                                        

  

14. 9. 2020 - První den ŠvP

Dnes jsme vyrazili na školu v přírodě. Díky COVIDu se nám termín překlenul až do tohoto školního roku. Po odjezdu od školy jsme cca po hodině dorazili do rekreačního střediska Máj - Plasy. Ubytovali jsme se, prohlédli si areál, dali si oběd a děti byly seznámeny s celotýdenní hrou – vykoupení Jimmyho Jacksona. Odpoledne s vychovatelem Tomem hrály spoustu her. Například seznamovací hru, schovávanou, Věštkyni – moc si to užily.

paní učitelka Danča

                                                                                   

 

                                                                                

1. 9. 2020 - Zahájení školního roku

V úterý 1. 9. jsme po letních prázdninách vrátili zpět do lavic. Třídu jsme si ponechali z minulého roku, ale vyzdobili jsme si ji do námořnického tématu, který nás tento rok bude provázet. 

A teď už se můžeme vesele vrhnout do práce a načerpat nové informace!

Přeji všem úspěšný školní rok 2020/2021!

paní učitelka Danča